Venezuelë: Arrin në 24 numri i të vdekurve në protesta

venezuele

Në një valë të re të dhunës për shkak të protestave masive kundër presidentit të Venezuelës, Nicolas Maduro, kanë vdekur edhe tre persona të tjerë, duke e rritur numrin e viktimave në 24.

Disa të tjerë u plagosën rëndë dhe janë duke luftuar për, tha prokurori publik Tarek William Sab, raporton AFP.

Shkruar Nga
More from Revista User

Emigrantëve që u është refuzuar azili do të largohen sa më shpejt nga Gjermania

Sulmi i Berlinit ka tronditur themelet e sigurisë në Gjermani. Ministri i...
Read More