Tupac letër për Madonën: “Unë kurrë nuk doja të të lëndoja!”

Tupac shpjegon ndarjen me Madonën në një letër të shkruajtur  në vitin 1995. Ndarja ishte për shkak të racës: “Unë kurrë nuk doja të të lëndoja!”

Marrëdhënia romantike e Tupac dhe Madonna në vitet ’90 ishte subjekt i thashethemeve për shumë vite. Dhe vetëm kohët e fundit, në vitin 2015, këngëtarja e konfirmoi atë, gjatë një interviste me Howard Stern.

Tupac vdiq në vitin 1996 pasi u qëllua me armë, por detajet e ndarjes së tyre po shfaqen vetëm tani. Sipas TMZ, në një letër që Tupac i shkroi Madonës, fajëson për rrënimin e marrëdhënies së tyre racën e ndryshme dhe perceptimin e publikut.

Letra është e datës 15 janar 1995, dhe në atë kohë Tupac ishte në burg, duke pritur dënimin për një padi për abuzim seksual. Letra i drejtohet “M.” dhe lexon pjesërisht: “Për ty, që të shiheshe me një burrë të zi, nuk do të ta rrezikonte në asnjë mënyrë karrierën tënde. … Por për mua … Ndjeva, për shkak të imazhit tim, do të kisha zhgënjyer gjysmën e njerëzve që më bënë atë që mendova se isha”.

Reperi, i njohur për popullarizimin e mantres së “jetës së dhunshme”, më vonë kërkoi falje në letër duke shkruar: “Unë kurrë nuk kam dashur të të lëndoj.” Ai gjithashtu u përpoq të rregullonte gjërat me Madonën: “Po jua ofroj miqësinë time përsëri. … Nëse jeni ende e interesuar, unë do të doja të diskutoja më tej këtë me ju, por disa prej tyre nuk mund të presin “.

Sa për atë “diskutim të mëtejshëm”, Tupac hodhi idenë që Madona të bënte një udhëtim në Ishullin Rikers: “Unë nuk e di se si ndiheni për vizitën tek unë, por nëse mund ta ndjeni në zemrën tuaj, do të doja të flisnim përballë”.

Ndërsa kjo vizitë ka të ngjarë të mos ketë ndodhë kurrë, ‘Pac është akoma afër dhe i dashur për zemrën e Madonës – ajo e kujtoi Tupac në ditëlindjen e tij muajin e kaluar.

Shkruar Nga
More from Redaksia

Rama: Për meraklinjtë e projekteve 3D, ja puna në Rrugën e Arbrit!

Mëngjesin e sotëm, kryeministri i vendit, Edi Rama ka zgjedhur t’i urojë...
Read More