Treni shpërthen në flakë pasi del nga shinat

explosion-886855_640-640x356

Kater persona kanë mbetur të vdekur pasi një tren në Bullgari doli në shinat dhe shpërtheu, sipas shërbimeve të emergjencave.

Disa të tjerë kanë mbetur të plagosur në incidentin që dëmtoi të paktën 20 ndërtesa në fshatin Hitrino.

Banorët po evakuohen si masë paraparake, tha një zyrtar i policisë lokale për Reuters.

“Shpërthimi ka shkaktuar gjithashtu një zjarr. Ne nuk presim një shpërthim të dytë, por njerëzit në fshat po evakuohen,” tha ai.

Shkruar Nga
More from admin

Shpresë për Turqinë

  Nga Timo Lokoschat, BILD Auç! ‘Shuplakën osmane’, që Erdogan e kishte premtuar...
Read More