“Thuaji shefit, puna u krye plotësisht”

 

Të tjera detaje pikante dalin në dritë pas vrasjes së gazetarit saudit, Jamal Khashoggi, 59 vjeç. Mendohet se nga konsullata saudite në Stamboll, ku ndodhi krimi, ka pasur një telefonatë.

Telefonuesi i përket grupit prej 15 personash që torturoi dhe vrau gazetarin. Sipas NY Times, telefonata është bërë për të informuar Mohammed bin Salman, drejtuesi i vendit saudit.

“Informoje shefin, puna u krye plotësisht,” thuhet në telefonatë.

FJALET E FUNDIT

“Po mbytem, ma hiq këtë qese nga koka pasi jam klaustrofobik”.

Këto janë fjalët e fundit të gazetarit saudit, Jamal Khashoggi, 59 vjeç, para se të ndërronte jetë.

Nazif Karaman, reporter i gazetës turke ‘Sabah’ thotë se këto janë fjalët e fundit që dëgjohen në regjistrimin e bërë në konsullatën saudite në Stamboll.

Gazetari u fut më 2 tetor në konsullatë dhe nuk doli më prej andej. Ai donte thjesht të merrte dokumente për martesën e tij, por përfundoi i vdekur.

Një grup prej 15 personash mendohet se e kanë torturuar dhe vrarë. Trupi i tij nuk është gjetur ende, por dyshohet se e kanë hedhur në acid dhe më pas në kanalizime.

Shkruar Nga
More from admin

Britania nuk merr parasysh protestat, mirëpret Trumpin

Ftesa për presidentin amerikan, Donald Trump, për vizitë shtetërore në Britaninë e...
Read More