Bota

Tërmeti 6.7 ballë godet Japoninë, 8 të vdekur, 180 të plagosur
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:30 - 06/09/18 |
mapo.al

Të paktën 8 persona kanë humbur jetën dhe 130 të tjerë janë plagosur nga tërmeti i fuqishëm prej 6,7 ballë që goditi Japoninë. Mësohet se tërmeti u regjistrua gjatë natës në ishullin japonez të Hokkaidos.


Po ashtu raportohet se dëme më të mëdha ndodhën në qytetin Atsuma, ku tërmeti shkaktoi edhe rrëshqitje dherash.


Aktualisht në terren sipas mediave të huaja mësohet se janë 25 mijë ushtarë, të cilët po ofrojnë ndihëm e tyre për banorët e prekur nga ky fenomen natyror.


<
>
C_2_fotogallery_3090902_0_image C_2_fotogallery_3090902_1_image C_2_fotogallery_3090902_2_image C_2_fotogallery_3090902_3_image C_2_fotogallery_3090902_4_image C_2_fotogallery_3090902_6_image C_2_fotogallery_3090902_7_image C_2_fotogallery_3090902_8_image C_2_fotogallery_3090902_9_image C_2_fotogallery_3090902_9_image-677x450 C_2_fotogallery_3090902_10_image Mitrovica-e-Veriut-770x433 (1)Etiketa: , , ,

Pas