Stoltenberg: Mali i Zi në NATO sjell stabilitet në rajon

jens-stoltenberg-reuters_650x400_714504728881496737809

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg tha se pranimi i Malit të Zi në Aleancë është mirë për stabilitetin e këtij vendi dhe për Ballkanin.

Ai shtoi, se Mali i Zi sjell guximin dhe përkushtimin e popullit të tij në NATO, e cila është dedikuar për misionet në të cilat marrin pjesë ata.

Mali i Zi është bërë anëtari i 29 i NATO-s, pasi delegacioni malazez i dorëzoi instrumentet e ratifikimit të Traktatit të Atlantikut të Veriut në Uashington, zëvendës Sekretarit të Shtetit Thomas Shannon.

Shkruar Nga
More from Revista User

3 rregullat e familjes mbretërore që i thyen Princi Harry dhe Meghan

Kur është fjala për protokollin mbretëror, Princi Harry dhe Meghan Markle nuk...
Read More