Sipas shenjave te horoskopit, mesoni profesionin që ju përshtatet

workers-own-company

Po sikur yjet te tregonin profesionin qe bën për ju? Nëse astrologjia përcakton karakterin dhe humorin, pse jo edhe punën?

Zbuloni fushën profesionale ne te cilën do keni me shume sukses.

Dashi

Nëse jeni dash ju duhet te pune qe ka konkurrence. Shef, drejtor, trajner, menaxher, etj, te gjitha këto përputhen me autoritetin natyral qe keni.

Demi

Ju jeni punonjës te besueshëm dhe strikte prandaj ju përshtatet me se miri një pune si shitës luksi apo një pozicion ne banke.

Binjakët

Juve ju duhet një pune stimuluese dhe qe te ketë shpesh ndryshime ne mënyrë qe te mos e ndieni rutinën. Një pozicion ne sektorin e medias do ishte perfekt.

Gaforrja

Ju gaforret jeni shume te përgjegjshëm, dini si t;i menaxhoni problemet dhe jeni dëgjues te mire. Puna me fëmijët, ne burimet njerëzore, si dietologe apo një pozicion ne organet e drejtësisë do ju përshitej mjaft.

Luani

Ju jeni menaxhues dhe parashikues shume te mire. Mësimdhënia, politika apo profesionet qe lidhen me argëtimin (muzikante, producentë, regjisore) ju përshtaten.

Virgjëresha

Ju jeni perfeksioniste, te përkujdesur dhe keni kujtese te shkëlqyer. Profesionet e: përkthyesit, redaktorit, terapistit, psikologut apo edhe ato qe lidhen me hotelerinë dhe restaurimet janë idealet për ju.

Peshorja

Ju peshoret do keni shume sukses nëse punoni si agjent udhëtimesh, organizues eventesh, agjente imobiliare, diplomate, etj.

Akrepi

Ju akrepat jeni bere për te punuar ne fushën e mjekësisë, logjistikes ose burimeve njerëzore. Disa prej jush mund te përshtaten edhe me një pune ne shërbimet sekrete.

Shigjetari

Shigjetaret i adhurojnë udhëtimet dhe nga ana tjetër duan te mësojnë nga te tjerët dhe t’i mësojnë ata qe i rrethojnë. Një pune ne fushën e turizmit ose mësimdhënies do ishte ideale për ta.

Bricjapi

Ju do ishit një menaxher i mire pasi jeni entuziaste dhe dini ta vlerësoni punën ne grup. Duke qene se jeni njëkohësisht te sakte dhe produktive, mund te keni sukses edhe si inxhinier apo arkitekt.

Ujori

Ujoreve ju përshtat një pune ne fushën e shkencave, teknologjive, komunikimit dhe fotografisë.

Peshqit

Nëse jeni te shenjës se peshqve do keni sukses si mjek, infermier, psikolog dhe terapist. Edhe fusha e artit ju përshtatet kështu qe mund ta provoni veten edhe atje.

Shkruar Nga
More from admin

Viti 1917, mungesa e madhe e tetorit: Lenini dhe takimet sekrete

Nga mërgimi i mërzitshëm dhe i rehatshëm në Zyrihut, tek kthimi në...
Read More