SHBA ul kufizimin e armatimit nuklear?

Administrata e presidentit të SHBA-së, Donald Trump, planifikon të ulë kufizimin e armatimit nuklear dhe të zhvillojë kokat e reja nukleare.

Sipas Guardian, ish-zyrtari amerikan John Wolfstale nga koha e presidentit Barack Obama, ka pasur qasje në draftin e ri të këtij plani, të cilin e ka përgatitur Pentagoni, sipas të cilit do të zhvillohen koka të modifikuara nukleare që do të montohen në raketat e tipit Trident D5.

Shkruar Nga
More from Revista User

Për një lëkurë sa më përfekte, Victoria Beckham zbulon sekretin

Kur Victoria Beckham ju tregon këshillat e bukurisë, ju merrni lasin dhe...
Read More