Sallatat më të shijshme të verës, 10 receta të thjeshta

10healthysaladrecipes_mini1

Të luftosh vapën duke nisur nga ushqimi është e mundur. Këto janë sallatat më të shijshme dhe me plot ngjyra të verës. Janë mjaft të lehta dhe hidratuese duke mbajtur trupin të freskët. Ka nga të gjitha llojet, me fruta, me perime, me farëra që janë aleate të mirëqënies. Ka edhe vegjetariane, për ata që janë besnik të perimeve, apo dhe me makarona për adhuruesit e pastave.

Lista e 10 sallatave më të shijshme të verës:

1. Shalqi, djath dhie dhe mente

2. Panxhar i pjekur, arra dhe djath dhie

3. Qepë, patëllxhane dhe domate

4. Mashurka, proshutë e tymosur dhe misër

5. Fiq, pjeshkë dhe spinaq

6. Karkaleca, limon dhe djath parmixhan

7. Makarona, domate të vogla dhe brokoli

8. Quinoa, xhinxher, kastravec dhe fara lini

9. Ton, rukola dhe ullinj jeshil

10. Rush, djath gorgonzola dhe arra

Shkruar Nga
More from Revista User

Në thellësitë e kanioneve të Nivicës

Një ekip profesionistësh ndërkombëtarë ishin të ftuar për të eksploruar thellësitë e...
Read More