Risitë e motit, nga bora në shi…

6360489276541063011337890522_rainyday-2

Bora që zbardhi gjithë Shqipërinë pothuajse është shkrirë plotësisht, përveç zonave tradicionale, në veri, lindje e juglindje, ku sundimi i saj është i përvitshëm në muajt e dimrit dhe reshjet do të vazhdojnë të bien edhe në ditët e ardhshme.

Në pjesën tjetër të vendit tashmë vendin e saj e kanë zënë shirat, ndonëse pa intensitet të lartë. Por parashikimi i shërbimit sinoptik nuk është i kënaqshëm për fundjavën dhe ditët në vazhdim.

Vranësirat dhe shiu do të vazhdojë sot, me intensitet mesatar dhe të ulët, ndërkohë që temperaturat do të kenë rritje.

Shkruar Nga
More from admin

Shpeshtësia e përmbytjeve, Leli: Autostrada ka sjellë probleme, duhet rishikuar projekti

Kreu i Bashkisë së Vlorës, Dritan Leli duke folur për “Fax News”...
Read More