Rikthehen vizat për Shqipërinë? Ministri Xhafaj sqaron lajmet

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka thënë dje në “Tonight” të Ilva Tares se shqiptarët nuk kanë arsye që të frikësohet për rikthimin e regjimit të vizave.

Sipas tij, lajmet për kërcënime nga Holanda dhe nga Franca nuk kanë asnjë bazë reale. “Në dijeninë time nuk ka asnjë shqetësim zyrtar, as nga Franca dhe as nga Holanda. Unë kam marrëdhënie shumë korrekte me të dy homologët dhe nuk kanë patur asnjë shqetësim zyrtar për këtë çështje. Shqiptarët nuk kanë arsye të frikësohen”, ka thënë Xhafaj.

Shkruar Nga
More from admin

“Interpelanca”, Nikolla: Problemet e Universitetit të Tiranës janë probleme të brendshme

  Ministrja e Arsimit Lindita Nikolla është thirrur në interperlancë këtë të...
Read More