Penelope Cruz nderohet me çmimin Cesar

Aktorja spanjolle Penelope Cruz do të marrë shpërblimin Cesar më 2 mars në Paris, në përvjetorin e 43-të të ceremonisë së çmimit të kinematografisë franceze, njoftoi Akademia Franceze e Shkencave të Filmit dhe Arteve.

Ndarja e 43-të e çmimit Cesar do t’i kushtohet aktores franceze Jeanne Moreau, e cila vdiq në korrik 2017.

Mbrëmja do të hapet nga aktorja franceze dhe këngëtarja Vanessa Paradis.

Shkruar Nga
More from admin

Horoskopi i ditës, 17 prill

  Ky është horoskopi për ditën e martë, 17 prill 2018. Dashi...
Read More