Pasanikët më të famshëm të botës, ja sa para fitojnë në ditë…

Një përqindje e vogël e njerëzve në botë fitojnë mesatarisht në ditë, aq sa pjesa më e madhe e botës nuk arrin do t’i mbledhë as në një vit aq para dhe në disa raste as tërë jetën nuk i qarkullon ato.

Nga kryeministrja e Britanisë, Theresa May tek multimiliarderi, Bill Gates, më poshtë janë disa prej pasanikëve më të famshëm në botë, pjesa më e madhe e të cilëve janë bërë të pasur vetëm pasi janë bërë të famshëm.

Theresa May – 542 dollarë dita

Claudia Winkleman – 1,918 dollarë dita

Prince William – 6,996 dollarë dita

James Corden – 7,211 dollarë dita

Cara Delevingne – 28,849 dollarë dita

Jennifer Lawrence – 65,634 dollarë dita

Ed Sheeran -101,335 dollarë dita

Lewis Hamilton – 126,218 dollarë dita

Mbretëresha Elisabet – 154,348 dollarë dita

Sir Elton John – 164,841 dollarë dita

David Beckham – 178,509 dollarë dita

Adele 189,329 – dollarë dita

JK Rowling – 260,732 dollarë dita

Duka i Westminster – 285,615 dollarë dita

Bill Gates – 9,3 millionë dollarë dita

Adele-189329-dollarë-ditaBill-Gates-93-millionë-dollarë-ditaCara-Delevingne-28849-dollarë-ditaClaudia-Winkleman-1918-dollarë-ditaDavid-Beckham-178509-dollarë-ditaDuka-i-Westminster-285615-dollarë-ditaEd-Sheeran-101335-dollarë-ditaJames-Corden-7211-dollarë-ditaJennifer-Lawrence-65634-dollarë-ditaJK-Rowling-260732-dollarë-ditaLewis-Hamilton-126218-dollarë-ditaMbretëresha-Elisabet-154348-dollarë-ditaPrince-William-6996-dollarë-ditaSir-Elton-John-164841-dollarë-ditaTheresa-May-542-dollarë-dita
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Shkruar Nga
More from admin

Nëse kombi im i humb shpresat, atëherë do t’i jap të miat

Nga Ndriçim Kulla* De Tokëvil, duke shpjeguar themelet e atdhedashurisë, thotë: “Është...
Read More