Pas sulmit terrorist në Londër, shikoni veprimin e britanikëve në rrjetet sociale

Katër persona humbën jetën dhe 20 të tjerë u plagosën si pasojë e një sulmi jashtë ndërtesës së Parlamentit në Londër.

Agresori përplasi me makinë këmbësorët dhe sulmoi me thikë një polic, para se të qëllohej për vdekje nga policia.

Ndërkohë, pas këtyre momenteve të tmerrit, qytetarët britanikë janë sensibilizuar në rrjetet sociale përmes një mesazhi që është përhapur me shpejtësi: “Ne nuk kemi frikë”. Është ky mesazhi për të mos u dorëzuar përpara akteve terroriste.

“LutuniPërLondrën” dhe “NeNukKemiFrikë” janë mesazhet që janë përhapur me shpejtësi në Facebook dhe rrjetet e tjera sociale.

Shkruar Nga
More from admin

Invictus: I pamposhtur mes mposhtjeve të fatit

 Një nga poezitë më të njohura në botë, konsideruar si vargjet më...
Read More