Parashikimi i motit: Reshjet nisin në mbrëmje

Pjesa e parë e ditës mbetet me kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme në të gjithë vendin më të dukshme në ekstremin verior.

Pasditja sjellë shtim të vranësirave fillimisht në rajonin verior dhe atë qendror duke gjeneruar reshje të dobëta.

Gjatë mbrëmjes dhe natës i gjithë territori i Shqipërisë do të përfshihet nga vranësirat dhe reshje shiu e dëbore.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të rriten ndjeshëm në të dy vlerat duke u luhatur nga 1 °C mëngjesi deri në 17 °C.

Era do fryjë mesatare në tokë deri e fortë në det me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Jugperëndimor duke gjeneruar në det dallgëzim 4 ballë.

Shkruar Nga
More from Enton Palushi

Pasaporta shqiptare: Vitet ‘20-30, koha kur lëvizja e lirë ishte vërtet e lirë

Me një marrëveshje tjetër të materializuar me një vendim të Këshillit Ministror...
Read More