Paralajmërimi i Erdoganit për Luftë të Tretë Botërore: Duhet të jemi të përgatitur… (dhe një akuzë për SHBA-të)

 

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan, gjatë një fjalimi është shprehur se bazat amerikane të ndërtuara në Siri, mund të jenë ‘fitili’ i fillimit të Luftës së Tretë Botërore.

Erdogan tregoi se, SHBA-të po ndërton njëzet baza në Siri, duke theksuar se, kjo gjë mund të shërbejë si arsye për shpërthimin e Luftës së Tretë.

Sipas tij, për çfarë janë të nevojshme bazat amerikane në Siri, ku përveç forcave ushtarake turke, ka edhe forca të Rusisë dhe Iranit.

“Le të bëhemi gati për Luftën e Tretë Botërore. Ne duhet të jemi gati”, – tha presidenti turk, duke shtangur publikun.

Shkruar Nga
More from admin

Mbretëresha Rania shfaqet kaq mbretërore dhe elegante!

 Kemi shkruajtur jo pak herë për Rania Al-Abdullah, Mbretëreshën e Jordanisë. E...
Read More