Operacioni – Dy të arrestuar, dy në kërkim për drogën në kufirin e gjelbërt me Greqinë

droge-korce

Dy në pranga ndërsa dy të tjerë shpallen në kërkim lidhur me 121 pakot me drogë të gjetura dje në kufirin e gjelbër mes Shqipërisë dhe Greqisë.

Policia e Korçës njoftoi sot për arrestimin e Spartak Koçileri, 37 vjeç dhe Marsel (Melsi) Shaholli, 36 vjeç, të dy banues në fshatin Hoçisht- Devoll. Si dhe u shpallën në kërkim A.H, 45 vjeç, banues në fshtatin Miras-Devoll dhe R.K, 27 vjeç, banues në Hoçisht.

Dje në afërsi të piramidës 54, në fshatin Vidohovë-Devoll, të arrestuarit kishin si synim të transportonin nëpërmjet kufirit të gjelbër për në shtetin Grek me qëllim trafikimi 2 çanta sportive dhe 1 thes, brenda të cilave kishte 121 pako me lëndë të dyshuar si Cannabis Sativa.

“Porsa kanë konstatuar shërbimet e Policisë Kufitare të cilat po patrullonin vijën e kufirit të gjelbër dhe po afroheshin në drejtim të tyre, këta shtetas kanë fshehur lëndën narkotike. Duke përfituar nga dendesia e pyllit, janë larguar me shpejtësi në një distancë të largët” informoi sot policia e Korçës

Pesha totale e sekuestruar ishte 48 kg Cannabis Sativa.

Shkruar Nga
More from Revista User

Horoskopi i 2017, zbuloni si do të jetë jeta juaj sentimentale

Edhe pak ditë kanë mbetur nga largimi i vitit 2016 dhe mbërritjes...
Read More