Oerd Bylykbashi: ‘Donika Prela nuk është në krye të Krimeve të Rënda, por…’

Deputeti demokrat, Oerd Bylykbashi deklaroi se Donika Prela nuk është më në krye të Prokurorisë së Krimeve të Rënda, por po mbron Edi Ramën dhe Fatmir Xhafajn.

“Prokurorja Donika Prela konfirmoi sot se nuk eshte ne krye te Prokurorise se Krimeve te Renda, por ka marre detyren te kryesoje Task Forcen e ngritur nga Rama-Xhafaj per te mbrojtur Agron Xhafajn.

Kur duhet te therriste me urgjence Drejtorin e Pergjithshem te Policise, Veliun dhe Ballen per t’i marre ne pyetje, ben avokaten e tyre.

Deshmia e porositur nga grupi i posaçem i Kryeministrit vlen per Donika Prelen, ndersa denoncimi i grupit nga i njejti person me ze dhe figure nuk vlen.

Eshte vene shteti ne mbrojtje te krimit‎. Pas 18 dhjetorit 2017, kur Prokurorja Provizore Arta Marku u zgjodh ne nje seance turpi, nuk ka me asnje cudi pse prokuroria sot i sherben pushtetit deri dhe me mbulim te krimit!” shkruan Bylykbashi në Facebook.

Shkruar Nga
More from admin

Ja si do të bëhet vettingu për 13 mijë policë

Qeveria miratoi dje projektligjin për vettingun në Policinë e Shtetit, që do...
Read More