Një fundjavë në natyrë e presidentit Putin

Fundjavën e kaluar të gushtit, Presidenti rus Vladimir Putin e kaloi shumë larg Moskës dhe Kremlinit.

Ai zhvilloi një marshim në natyrë në rajonin e Tiva-s në Jug të Siberisë Lindore.

Kjo krahinë shtrihet në kufi me Mongolinë dhe shquhet për natyrën e saj të mrekullueshme me lumenj, pyje dhe male piktoreske.

Kremlini publikoi disa foto nga kjo vizitë, ku Putin shfaqet në mal i shkëputur nga punët zyrtare.

Sezonet e kaluara të verës, presidenti rus Putin na ka treguar fizikun duke notuar dhe duke shijuar pushimet e verës, por kësaj here kreu i Kremlinit, ka zgjedhur klimën malore përpara se t’i kthehet angazhimeve të shumta që e presin në Moskë.

Edhe në raste të tjera të ngjashme, presidenti Putin është parë të zhvillojë udhëtime në natyrë shpesh aventure, por që kanë ngjallur kureshtje dhe komente në rrjetet sociale.

40247140_1871046086322496_2858154255628369920_o40253630_1871045882989183_4506670632066351104_o40281815_1871046179655820_3300876516677648384_o40304840_1871046419655796_1036598744960729088_o40330470_1871046482989123_3220133562464337920_o
 
 

 

 

 

Shkruar Nga
More from admin

Mirupafshim dhimbje, ja si të depiloheni që të mos keni probleme

Me sezonin e verës fillon lufta kundër qimeve të padëshiruar ndaj përpiquni...
Read More