Aktualitet

 Nga S.Mane, te gruaja e Y.Ndroqit, kujt i hiqen targat diplomatike

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:52 - 01/04/19 |
mapo.al

Janë 41 persona të cilëve do tu hiqen targat diplomatike, pasi kishin titullin “Konsuj Nderi”. Gazeta Mapo zbardh listën e të gjithë atyre Konsujve të Nderit që kanë targa diplomatike dhe do t’ju hiqen. Në kë listë përfshihen emra të njohur, si Samir Mane, gruaja e Ylli Ndroqit, Mimoza Ndroqi dhe shumë emra të tjerë.


“Në bashkëpunim me Ministrinë e Brendshme do të merren të gjtha masat ligjore që këto targa të dalin jashtë funksioni. Tashmë jemi në një pores reformimi të pasaportës diplomatike. Të gjithë ata që preken nga vendimi i sotëm duhet të nisini dorëzimin e pasaportave diplomatike. Kjo iniciativë do të ndahet hollsisht në vazhdimësi”, – u shpreh Gent Cakaj ditën e sotme.


Pavarsisht se Cakaj tha që janë 38 persona, duke se lista është më e gjatë.


1.    Samir Mane     Tajlandë
2.    Mimoza Ndroqi Kosovë
3.    Arben Malaj     Austri
4.    Agron Papuli     Koreja e Jugut
5.    Avni Ponari         Japoni
6.    Rodolf Xhillari     Izrael
7.    Gentian Sula     Malajzi
8.    Përparim Kalo     Danimarkë
9.    Mentor Nazarko     Kosovë
10.    Gjergj Leqejza     Austri
11.    Shaban Xhabrahimi Bangladesh
12.    Fabrice Wallaert     Belgjikë
13.    Fiqiri Kllari         Bosnje Hercegovinë
14.    Krenar Loloçi     Kanada
15.    Sotiraq Guga     Estoni
16.    Bardhyl Minxhozi Finlandë
17.    Isuf Berberi         Islandë
18.    Bujar Lybesha     Marok
19.    Vladimir Avrami     Qipro
20.    Esat Ademi         San Marino
21.    Faik Dizdari     Sllovaki
22.    Kastriot Haska     Lituani
23.    Teodor Bilushi     Itali
24.    Vito Antonio Stigliani Itali
25.    Tomë Preku     Maltë
26.    Salim Hoxhaj     Bullgari
27.    Artan Stroka     Sierra Leone
28.    Elvis Toçi         Rumani
29.    Belma Çela         Mongoli
30.    Dorian Sadiku     Portugali
31.    Kliti Hoti         Hungari
32.    Sokol Kraja         Letoni
33.    Marinela Jazoj     Norvegji
34.    Varuzhan Piranjani Armeni
35.    Seyhan Pencabligblig  Pakistan
36.    Loritan Prespa     Filipine
37.    Gerian Kuka     El Salvador
38.    Zenel Hoxha     Afrika e Jugut
39.    Mirton Lika         Sri Lanka
40.    Bledi Bajraktari     Ukrainë
41.    Ilir Trebicka     Uruguaj


Lexo edhe:

Gent Cakaj: U heqim targat diplomatike 38 konsujve të nderit


Etiketa: , , ,

Pas