Ndërron jetë edhe autori i krimit: Kush ishte 31-vjeçari që vrau të renë dhe qëlloi veten

Ky është Xhaferr Mata, 31-vjeçari që mëngjesin e sotëm vrau 19-vjeçaren Xhuljeta Çuni dhe më pas qëlloi veten me një plumb në kokë.

Ai ndërroi jetë rreth një orë e gjysmë më vonë në Spitalin e Traumës.

Mësohet se i riu ishte nga Kalimashi i Kukësit dhe jetonte në Tiranë.

Ai kishte mbaruar studimet në Universitetin Politeknik të Tiranës për inxhinier mekanik dhe jetonte prej vitesh në kryeqytet.

Ngjarja e rëndë ndodhi mëngjesin e sotëm në rrugën “Eshref Frasheri”, ku 31- vjeçari ka qëlluar me armë zjarri pistoletë 19-vjeçaren, e cila ka ndërruar jetë në vendngjarje.

Autori më pas ka qëlluar dhe veten me armë zjarri.

Shkruar Nga
More from admin

Vdes në moshën 93-vjeçare pronari i “Le Figaro”

Sipërmarrësi dhe politikan francez Serge Dassault është ndar nga jeta në moshën...
Read More