Motrat Hadid, në protestë kundër Donald Trump

c21120e9b0e9728987d73381e05cca54

Gigi dhe Bella Hadid kanë qenë pjesë e protestës së djeshme në Neë York City kundër rregullave të reja të Donald Trump për të ndaluar emigrantët myslimanë dhe për të ndërtuar një mur në kufi me Meksikën.

Motrat e suksesshme, me baba mysliman, Mohammed Hadid që është një amerikano-jordanez me origjinë në Palestina, u fotografuan në Battery Park bashkë me turmat që mbushën rrugët e pjesës së poshtme të Manhattan-it në protestën #NoBanNoËall.

“Ne jemi të gjithë hindu, budistë, myslimanë, ateiste, kristianë, hebrenj”, shkruhej në tabelën që mbanin ato në duar, ku me shkronjat e para të fjalëve krijohej vertikalisht “HUMANS”.

auto_screenshot_61485850328

Shkruar Nga
More from Revista User

Mikhail Gorbachev: “Bota ka arritur në një pikë të rrezikshme”

Ish-lideri sovjetik, Mikhail Gorbachev, tha se bota ka arritur në një “pikë...
Read More