Mediat spanjolle: Zhoze Murinjo te Reali Madridit

 
 

Zhoze Murinjo do të jetë trajneri i Real Madridit duke filluar që ditën e hënë, ku pritet edhe zyrtarizimi i rikthimit të “Special One” në skuadrën “los blancos”.

Deri atëherë, Santiago Solari do të jetë në pankinë edhe në sfidën e së dielës në transfertën kundër Valladolid.

Më pas drejtimin do ta marrë Murinjo, i cili sipas mediave spanjolle ka pranuar ofertën e Florentino Perez, pavarësisht momentit shumë të vështirë dhe një sezoni thuajse të dështuar.

Duke qëndruar në atë që raportojnë të përditëshmet iberike shumë pranë klubit madrilen, agjenti i teknikut portugez Jorge Mendez ndodhet në kryeqytetin spanjoll që nga disa e enjte, ndërsa shumë shpejt pritet të mbyllë dhe detajet e fundit të kontratës.

Shkruar Nga
More from Redaksia

Mimoza Ahmeti: Një koleksion librash antikë për Skënderbeun

  Në mjediset e Muzeut Kombëtar historik, në sallën madhore frontale në...
Read More