Marine Le Pen akuzohet për plagjiaturë

marine-le-pen-afp

Kandidatja për president të Francës , Marine Le Pen, është akuzuar për plagjiaturë, duke shkëputur pjesë nga fjalimi i rivalit të saj të mundshëm François Fillon në një fjalim të mbajtur të hënën.

Disa seksione të fjalimit të saj në Villepinte, në veri të Parisit, duket se përsërisin pothuajse fjalë për fjalë komentet e Fillon, gjatë një fjalimi të mbajtur më 15 prill, transmeton BBC.

Një zyrtar i partisë së Frontit Kombëtar tha se Le Pen ka bërë një “mohim” ndaj Fillon, dhe tregoi se ajo nuk ishte “sektare”.

Le Pen përballet të dileë me kandidatin e qendrës Emmanuel Macron në raundin përfundimtar të zgjedhjeve presidenciale në Francë.

Ngjashmëria në fjalimet u theksua nga kanali televiziv Ridicule TV, dhe u inicua nga mbështësit e Fillon për të sulmuar rivalin e tij Macron para raundit të parë të votimit.

Shkruar Nga
More from admin

Yndyrna të tepërta në zona të ndryshme të trupit? Ja nga shkaktohen

Dimri njihet gjerësisht si stina në të cilën marrim më shumë peshë....
Read More