‘Lumenj droge nga Shqipëria’: Kapet në Greqi gomonia me 424 kg marijuanë

Nga Italia në Greqi, droga shqiptare nuk ndalet.

Policia greke ka zhvilluar një operacion në zonën e Igumenicës ku ka kapur një gomone me 424 kilogramë marijuanë, ndërsa në pranga është vënë edhe skafisti shqiptar, raporton Ora News.

Siç raportojnë mediat helene, operacioni u zhvillua në mesnatë në plazhin e Platarias në Igumenicë.

42-vjeçari shqiptari shqiptar u kap teksa tentonte të nxirrte lëndan narkotike nga gomonia dhe ta hidhte në treg.

Autoritetet po punojnë për sqarimin e mëtejshëm të kapjes së drogës.

Shkruar Nga
More from Enton Palushi

Kapitulli nr. 26

Nga Ndriçim Kulla Nuk e kam fjalën këtu për kapitullin e ndonjë...
Read More