Largoni rrathët e zinjt poshtë syve me metoda natyrale

Rrathët e zinj poshtë syve e bëjnë edhe fytyrën më të bukur të duket e lodhur dhe jo tërheqëse, e ju bën te dukeni te lodhur apo ne gjendje jot e mire shëndetësore.

Faktorët që çojnë në shfaqjen e rrathëve të zinj poshtë syve janë të shumtë. Në disa raste mund të jetë një problem i trashëguar, por edhe sëmundje si ekzema, astma apo anemia luajnë rol të rëndësishëm në shfaqjen e tyre. ndikim negativ kanë edhe disa lloj ilaçesh, si dhe orët e pakta të gjumit, mungesa e vitaminës K, keqfunksionimi i mëlçisë, ekspozimi direkt në diell dhe rënia e nivelit të kolagjenit.

Ne ju sjellim disa metoda që ndihmojnë në largimin e tyre.

Domatet

Shtypni një domate dhe vendoseni poshtë syve

Vaji bademeve

Përveç një sërë përfitimesh shëndetësore vaji i bademeve ndihmon edhe me largimin e rrathëve të zinj poshtë syve.

Qumësht i ftohtë

Merrni një copë pambukut dhe lageni në qumësht të ftohtë. Pastaj vendosni copën e pambukut në sytë tuaj

Gjethe mente

Përzieni disa gjethe të mentës me pak ujë deri sa të krijoni një mase më të trashë. Aplikojeni poshtë syve.

Qeskat e çajit

Futini qeskat e çajit në ujë dhe pastaj vendosni mbi sy. Leni për disa minuta.

Shkruar Nga
More from Revista User

Kardashianët realizojnë fotografitë më të ëmbla për Krishtlindje

Familja Kardashian ka për zakon që të realizoj fotografitë e Krishtlindjeve në...
Read More