Aktualitet

Ku e ka fjalën Daçiç? “Kosova do e pranonte ndarjen…”

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:44 - 11/04/18 |
mapo.al

Prej kohësh mediat perëndimore shkruajnë se Prishtina dhe Beogradi kanë hapur një kanal komunikimi.


Presidentët Aleksandar Vuçiç dhe Hashim Thaçi komunikojnë rregullisht.


Perëndimi druhet se ata mund të arrijnë një kompromis për ndarje ose shkëmbim territoresh.


SHBA dhe Gjermania janë kategorikisht kundër.


Si për të konfirmuar këto spekulime, kryediplomati serb Ivica Daçiç tha se Kosova do e pranonte ndarjen.

Por ai shtoi se këshilltarët perëndimorë të Kosovës janë kundër.

Daçiç tha se deri më tani ka vetëm opinione për këtë çështje.


Etiketa: , ,

Pas