Kryeministri i Turqisë: Do të hakmerremi në mënyrën më të ashpër të mundshme

turks-protest11489313654

Turqia do t’i hakmerret Holandës në mënyrën më të ashpër, e cila nuk e lejoi të futej në vend ministrit të Jashtëm turk, si dhe e parandaloi ministrin turk të Çështjeve Familjare që të mos futej në konsullatën turke në Roterdam.

Kështu ka thënë sot kryeministri i Turqisë, Binali Yildirim.

“Kemi protestuar kundër kësaj situate në mënyrën më të fuqishme. Autoriteteve holandeze i është përçuar mesazhi se do të ketë hakmarrje në mënyrat më të ashpra… ne do t’i kundërpërgjigjemi kësaj sjellje të papranueshme,” ka thënë ai.

Shkruar Nga
More from admin

Zyrtare, Edi Reja do të jetë tranjeri i ri i Shqipërisë

  Federata Shqiptare e Futbollit duket se ka bërë zgjedhjen e saj,...
Read More