Krujë, eksploziv lokalit të 41-vjeçarit

capture-32

Një sasi lënde plasëse është vendosur pak pas mesnate në një lokal në Krastë të Fushë Krujës.

Informacionet paraprake të policisë bëjnë të ditur se ngjarja ka ndodhur rreth orës 00.23 në pjesën hyrëse të një lokali në pronësi të M. V., 41 vjeç. Policia është nisur menjëherë drejt vendngjarjes. Si pasojë e shpërthimit ka pasur vetëm dëme materiale.

Në përcaktimin e sasisë dhe llojin e lëndës plasëse po kryhen veprime nga ekspertët Antieksploziv. Është ngritur grupi hetimor, të cilët po punojnë për identifikimin e autorëve dhe zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Shkruar Nga
More from admin

Forumi: Arsimi parauniversitar privat, nxitës i cilësisë

Forumi Gjimnaz-Universitet me temë “Roli i mësuesit kujdestar”, organizoi të shtunën në...
Read More