Kriza politike, Dade: Rama të ikë, duhet një kryeministër tjetër

 

“Mazhoranca duhet ta zgjidhë këtë problem duke kërkuar që kryeministri të largohet, të vendoset një kryeministër tjetër që duhet të jetë më i pranueshëm”. Kjo qe deklarata e Arta Dades, njërës prej figurave më të njohura të PS, ish-deputete dhe ish-ministre në qeverinë “Nano”.

“Nuk e shikoj zgjidhjen e krizës politike të afërt, për arsye se mungon vullneti politik. Është mazhoranca më së pari që të zgjidhet kriza politike sepse ajo nuk po qeveris.

<

Kemi një mazhorancë monopartiake tashmë dhe një nga sugjerimet që unë kam muaj që po e them është që mazhoranca duhet ta zgjidhë këtë problem duke kërkuar që kryeministri të largohet, të vendoset një kryeministër tjetër që duhet të jetë më i pranueshëm dhe që nuk mbart përgjegjësi kaq të mëdha mbi veten”.

Dade thekson gjithashtu se maxhoranca është përfshirë në disa skandale duke cenuar jo pak imazhin e shumicës në qeveri. “Dihet që kemi një mazhorancë që është kapur në skandale, të cilat do të duhen kohë që të zgjidhen” – u shpreh Dade, në emisionin Tempora në Oranews.

Shkruar Nga
More from Redaksia

Si të bëni për vete dikë, kur i dini shenjën e horoskopit

Si ta joshim një mashkull? Është pyetja e pyetjeve që të gjithë...
Read More