Krim i dyfishtë në Durrës, nipi vret gjyshen pastaj qëllon veten, ja dyshimet e policisë

2734160

Një krim i dyfishtë ka tronditur Durrësin ditën e djeshme, pasi një 25-vjeçar ka vrarë gjyshen me armë zjarr dhe më pas i ka dhënë fund jetës. Sipas policisë, ngjarja ndodhi në orët e para të mëngjesit të djeshëm, teksa dyshohet se Ersid Curri ka vrarë fillimisht gjyshen e tij Hurma Curri dhe me pas ka qëlluar vetën me një plumb në gojë.

Policia është njoftuar për të shtëna me armë në banesën e familjes Curri nga banorët e lagjes. Në kohën kur blutë kanë thyer derën kanë parë 80-vjeçaren të qëlluar disa herë me plumba kallashnikovi dhe disa metra me larg është gjetur edhe trupi 25-vjeçarit Ersid Curri i vetëvrarë.

Sipas burimeve nga policia e Durrësit, pranë 23-vjeçarit u gjet një armë zjarri automatike e tipit kallashnikov. Banesa e viktimave u gjet e mbyllur nga brenda. Gjithashtu, u gjetën dhe u sekuestruan 19 copë gëzhoja, model 56, kalibër 7.62 mm, si dhe 10 copë fishekë të pa plasur, model 56, kalibër 7.62 mm dhe 1 fishek, i cili u gjend brenda folesë së fishekut në armën e zjarrit automatike.

Nga tërësia e veprimeve të para hetimore proceduriale, si kqyrja e vendit të ngjarjes , këqyrja e kufomave, marrja e deklarimeve familjareve të viktimave, bazuar edhe në mekanizmin e ndodhjes së ngjarjes, dyshohet se viktima Irsid Çurri, në kushtet e depresionit, fillimisht ka vrarë me armë zjarri gjyshen e tij,

Hurme Çurri dhe me pas është vetvrarë me armën e zjarrit automatike. Dyshohet se i riu po kalonte një periudhë depresioni, pasi nëna e tij jetonte në Itali, ndërsa 7 vite më parë vëllai i tij, Mario Curri do të ekzekutohej me një plumb në kokë, ndërkohë që 6 muaj më pas do të vritej edhe babai i tij, në një atentat ku mbetën të vrarë edhe 2 shtetas të tjerë. Janë të njëjtat burime që konfirmojnë se, 25-vjeçari Curri kishte vetëm pak kohë që ishte liruar nga burgu.

Në kohën kur ai ishte 14 vjeç në zonën e plazhit në Durrës kishte vrarë një bashkëmoshatarin e tij. Ngjarja e rëndë kishte ndodhur në një lokal të muzikës tallava pas një konflikti mes adoleshenteve. Për këtë ngjarje ai u dënua me 10 vite burg dhe u lirua një vit më parë.

Do të jetë ekspertiza mjekoligjore që do të përcaktojë edhe shkaqet përfundimtare të krimit të dyfishtë, pasi policia nuk ka përjashtuar edhe pistën e ndonjë vrasje të mundshme dhe për këtë vazhdojnë ende hetimet.

Shkruar Nga
More from Revista User

Përdoreni imagjinatën si instrument të fuqishëm për arritjen e suksesit

Imagjinata gjithmonë i shpinë njerëzit në krijime të mrekullueshme, pasi që është...
Read More