Kjo ngjyrë do të dominojë në vitin 2018

Çdo vit, Instituti Pantone zgjedh ngjyrën më popullore për periudhën e ardhshme kalendarike.

1-1

Picture 1 of 2

Në vitin 2018, shumica do të parapëlqejnë të veshin ngjyrë vjollcë, thonë ekspertët.

Emri i saktë i nuancës që do të shënojë vitin para nesh është “ultraviolet”, të cilën Pantone e përshkroi si “dramatikisht provokuese dhe imagjinare”, duke theksuar se kjo nuancë u zgjodh për shkak se “ngjall origjinalitetin, gjeniun dhe mendimin vizionar”.

Bëhet fjalë për “nuancën e thellë të purpurt”.

Çfarëdo nuance të purpurt që zgjidhni në vitin 2018, nuk do të gaboni.

Shkruar Nga
More from Revista User

Padia e plotë, pronari i “Audit” akuzon 6 policët e Elbasanit

I përfolur si një person me rrezikshmëri të lartë shoqërore, jo vetëm...
Read More