Japoni, skulpturat e pabesueshme prej rëre

Toshihiko Hosaka, pas 20 vjetësh skulptura me rërë, është bërë vërtet një mjeshtër në këtë art. Ai punon dhe modelon veprat e tij (samuraj e mostra), sikur rëra të jetë vërtet argjil.

1-1

Picture 1 of 6

Nuk përdor asnjë truk për të konsoliduar format, përveç se ndonjë spraj, gjëra të pranueshme për t’u aplikuar vetëm në fund të punës për të shmangur që era dhe dielli mund të prishin skulpturat.

Shkruar Nga
More from admin

Përveç Duas dhe Bebes edhe reperi Gashi në “Lollapalooza”

  Festivali Lollapalooza është një nga festivalet më të mëdhenj të muzikës...
Read More