‘Ishte homoseksual’, qëllohet për vdekje reperi i njohur…

 

Kevin Fret është reperi i parë latinoamerikan Gay dhe ishte vetëm 24 vjeç kur ai u qëllua për vdekje në orën 5 e 30 të mëngjësit teksa ndodhej në rrugën  San Juan të Porto Rikos.

‘ Nuk ka fjalë që përshkruajnë ndjenjën që kemi dhe dhimbjen që na shkakton të dimë se një person me kaq shumë ëndrra duhet të shkojë.

<

Ne duhet të bashkohemi të gjithë në këto kohë të vështira dhe të kërkojmë shumë paqe për Puerto Rico-n tonë të dashur. Ai akoma kishte shumë për të bërë”, u shpreh menaxheri i reperit, Eduardo Rodriguez.

Vdekja e Kevin Fret çon në 22 numrin e vrasjeve në Porto Riko vetëm për fillimin e muajit janar 2019.

47165955_2183518205256364_5263679384153227264_o-copy190111071043-kevin-fret-exlarge-169auto_capture221547215416auto_kevin_fret_630_6301547215402kevin-fret-1Kevin-Fret-dead-death-Latin-trap-shooting-Puerto-Rico-latest-news-update-1070318kevin-fret-fb-825x580rs_1024x759-190110150114-1024-kevin-fret-obit
loading...
Shkruar Nga
More from Redaksia

Një asteroid i rrezikshëm ka përshëndetur Tokën, i pari për 2019

    Një asteroid potencialisht i rrezikshëm ka përshëndetur Tokën, shoqëruar nga...
Read More