Horoskopi ditor, e hënë 19 shkurt 2018

Dashi

Ndonëse Saturni do të jetë disi kapriçoz, kjo është një periudhë më se e mbarë. Përfitoni për të shfrytëzuar të gjithë energjinë tuaj, pasi edhe dashuria do të jetë e shoqëruar nga fati. Nëse jeni vetëm, parashikohen raporte interesante dhe njohje të reja.

Energjia që do ju shoqërojë, do ju bëjë hiperaktivë edhe në sferën profesionale, ku nuk do të tërhiqeni mbas nga asnjë angazhim.

Demi

Do të vijnë me siguri momente më të mira, por gjithsesi shijojeni ditën po njëlloj, duke organizuar diçka të bukur me partnerin/en. Ata që janë vetëm duhet të largojnë mendimet negative dhe të përqendrohen në gjërat e bukura. Në sferën profesionale situata do të jetë komplekse, në sajë të kalimit tranzit të Hënës, ku parashikohet të ketë të papritura.

Binjakët

Intensiteti me personin që dashuroni do të jetë entuziazmues, i ngrohtë dhe plotë harmoni. Mos humbni rastin që t’i përkushtoni më shumë vëmendje partnerit/es, duke qenë se e keni lënë pas dore kohëve të fundit. Ata që janë vetëm do e nisin javën me shumë optimizëm. Në punë, do të jetë një ditë e mbushur plotë mundësitë shkëlqyera, duke arritur që të realizoni aspiratat tuaja pa shumë mundim.

Gaforrja

Hëna dhe Saturni nuk do të jenë aspak në harmoni, duke ju përfshirë në kujtime të dhimbshme, të cilat do të ndikojnë në raportin tuaj në çift. Ata që janë vetëm do të takojnë një person, i cili do të bëjë që t’iu rrahë zemra. Jini të sinqertë dhe gjithçka do të shkojë mirë. Sa i takon punës, po kaloni një periudhë profesionale shumë të kënaqshme, ku mendja juaj është tejet aktive dhe nuk lejon që t’iu shpëtojë asgjë.

Luani

Qielli sugjeron që të jeni më shumë të vetëdijshëm dhe të merrni në dorë situatën, duke e orientuar drejt qëllimit që keni. Në dashuri pritet të ketë të reja. Nëse jeni vetëm, duhet të përvishni mëngët, pasi nuk do të mungojnë mundësitë pozitive.

Programojini siç duhet objektivat tuaja në punë dhe me siguri nuk do zhgënjeheni. Bëni kujdes nga ziliqarët!

Virgjëresha

Pas ndonjë krize të vogël, kjo është dita kur intensiteti në çift do të rikthehet fuqishëm. Zgjedhja juaj për t’i përballuar problemet me buzëqeshje në buzë, do e bëjë gjithçka më të thjeshtë. Ata që janë vetëm, do të ndihen mirë me një njohje të re.

Kjo e hënë do të jetë konstruktive për të gjithë të lindurit e kësaj shenje, sidomos për personat që punojnë në varësi nga të tjerët, për shkak se aftësitë e tyre do të jenë të papara.

Peshorja

Kjo ditë do të jetë e mbushur plotë lëvizje sa i takon dashurisë. Nëse synoni një jetë të ekuilibruar por plotë surpriza, aktivizohuni për ta jetuar, pikërisht siç e doni ju. Gjërat më të mira vijnë rastësisht, ndaj kalimi i Mërkurit, do ju sjell personave që janë vetëm, dikë që do i intrigojë. Kjo e hënë do të jetë mjaft impenjative në punë, ku ndonjë moment lodhjeje mund të turbullojë objektivat tuaja.

Akrepi

Nuk do të jetë e vështirë që të arrini ekuilibrin tuaj në disa sektorë të jetës, por të paktën shtojini një dozë vullneti. Pavendosmëritë tuaja, mund të shkaktojnë probleme në çift. Ata që janë vetëm do të kalojnë momente relaksi. Në punë do të jeni të hutuar dhe dembelë, ndaj bëni mirë të merrni masa.

Shigjetari

Gjatë kësaj të hëne, Hëna ju buzëqesh dhe gjithçka do të shkojë për mrekulli. Sektori i dashurisë do të jetë mjaft i privilegjuar. Ata që janë vetëm do të jenë të hapur ndaj emocioneve të reja, ku një takim tundues, do ju krijojë mundësinë për një aventurë të kënaqshme. Në sektorin profesional, mundohuni të jeni të kujdesshëm, në mënyrë që të mos gaboni. Bëni kujdes me shpenzimet!

Bricjapi

Kjo javë nuk do të nisë me këmbën e duhur. Domosdoshmëria për të mbajtur nën kontroll impulsivitetin, do ju tensionojë. Shmangni përplasjet me partnerin/en.

Ata që janë vetëm, do të duken mjaft joshës dhe të gatshëm për të njohur një person. Në punë, bëni mirë të ruani raporte korrekte me koleget dhe eprorët, pasi acarimi juaj do të hapë vetëm telashe.

Ujori

Bëni kujdes që të mos hutoheni, pasi kjo gjë mund të rezultojë fatale në raportin në çift dhe mund t’iu shtyjë drejt interesave të reja. Bëni mirë të bëni një sforco për të gjetur unitetin në çift. Emocione të reja parashikohen për ata që janë vetëm.

Dita do të jetë interesante në sferën profesionale, ku nuk do të mungojnë mundësitë e mira dhe entuziazmi.

Peshqit

Nuk priten të reja në sferën e ndjenjave, pasi kjo fillim jave do të nisë me monotoni. Për ata që janë vetëm nuk do të mungojnë mundësitë e njohjeve të reja. Në sektorin profesional, do të shfaqet një problem që ju mundon prej kohësh, por fatmirësisht do të arrini të gjeni zgjidhjen e duhur.

Shkruar Nga
More from Revista User

Si ta bartni këmishën në katër mënyra të reja

Duke pasur parasysh që këtë sezon këmishët klasike janë bërë shumë të...
Read More