Hëngrën ëmbëlsira me pesticide, mbeten të vdekur 23 persona

embelsia

Të paktën 23 persona kanë humbur jetën pasi hëngrën ëmbëlsira me pesticide. Ngjarja e rëndë u shënua në një rajon të Pakistanit
Ëmbëlsirat u blenë në një pastiçeri për të festuar ditëlindjen e një djali.

Policia tha se 10 persona vdiqën që atë ditë që konsumuan ëmbëlsirat, 23 të tjerë ndërruan jetë më vonë. Policia ka arrestuar tre persona për ngjarjen, pronarët e pastiçerisë dhe një punëtor.

Dyshohet se pranë pastiçerisë është një dyqan pesticidesh. Pronari i dyqanit të pesticideve po kryente disa restaurime dhe i kishte lënë mallrat e tij në pastiçeri që të mos ia vidhnin. Mesa duket pastiçieri ka përdorur gabimisht një sasi pesticidesh kur ka gatuar.

Shkruar Nga
More from admin

Pasaporta nga Shqipëria, kosovarëve? Qëndrimet në masë të shqiptarëve

Gjatë një vizite në Kosovës të Presidentit Ilir Meta pak ditë më...
Read More