Francë: Donald Trump “po shkon rrugës së duhur”

a-deal-for-donald-trump-b

Ministria franceze e Mjedisit e ka miratuar vendimin e SHBA-së e cila ka bombarduar një bazë ushtarake të regjimit sirian.

“Sulmi amerikan në Siri është në rrugën e duhur” ka deklaruar të premten për RTL, ministrja france e Ekologjisë Ségolène Royal sur RTL.

“Ky është fillim i dëshmimit se Donald Trump po dëgjon administratën e vet dhe bashkësinë ndërkombëtare. Presidenti amerikan po i merr gjërat në duar, ai po hyn në një fazë të përgjegjësive shumë më racionale se sa që mendohej”, ka thënë ajo.

Shkruar Nga
More from Revista User

Fotografi i famshëm italian zbulon foto të papara ndonjëherë të Rihanna-s

Si një surprizë mirë se ardhjeje për fansat e Rihanna-s, fotografi italian...
Read More