Flasin gjinekologët meshkuj; vajza bëni kujdes, ja çfarë mendojë kur ju vizitojnë

“Të qenit gjinekolog është një eksperiencë interesante, por si çdo punë tjetër dhe gjinekologjia ka problemet e saj”, tregon doktor Hendis.

E keni menduar ndonjëherë çfarë i vjen në mendje gjinekologëve kur ju ekzaminojnë? Ka ende vajza dhe gra që nuk ndihen fort rehat kur shkojnë të kryejnë kontrollet tek një gjinekolog mashkull, ashtu siç ka edhe burra që s’dinë ç’të mendojnë kur partnerja shkon të vizitohet tek një gjinekolog.

Por mos u mërzisni nuk është nevoja të shqetësoni për të dashurat ose bashkëshortet sepse është një punë që vetëm ata mund ta bëjnë.

Në një studim të bërë nga disa gjinekologë, dolëm në përfundimin se jo çdo eksperiencë e tyre është e këndshme.

Sipas “The Independet” një grup gjinekologësh kanë treguar në mënyrë anonime për një forum të quajtur “Whisper”, disa nga eksperiencat e tyre kur vizitojnë pacientët.

Reagimet e tyre kanë qenë të ndryshme. Kishte reagime pozitive por dhe negative.

Ja disa nga reagimet e tyre:

“Sapo dikush zbulon çfarë pune bëj nuk duan të lidhen me mua. Jam gjinekolog”. Jemi me ty mik. E kuptojmë mirë si mund të ndihesh.

”Të jesh gjinekolog është e lodhshme, por ndihem i lumtur kur ndihmoj gratë.”

“Jam gjinekolog burrë dhe e shijoj shumë punën time.”

“Jam gjinekolog dhe sot në klinikë mund të ndjeja aromën e keqe të një pacienteje sapo hyra në dhomë. E dhimbshme kur njerëzit nuk kujdesen për vetën.”

Disa gjinekologë kanë mendime të pista. “Jam gjinekolog dhe më duhet të pranoj se disa paciente më eksitojnë.”

Shkruar Nga
More from Revista User

Qëndroni larg këtyre ushqimeve, ju rrezikojnë jetën…

Ndoshta keni lexuar raporte të mëhershme që thoshin se mishi i përpunuar...
Read More