“Faleminderit Matteo”, Ministri italian ndahet nga e dashura…

Ministri i Brendshëm i Italisë, Matteo Salvini, 45 vjeç, ka marrë përsipër një detyrë të vështirë.

Por më shumë se punët e tij, në rrjetet sociale po flitet për një postim të ish-të dashurës së politikanit populist.

Elisa Isoardi, 35 vjeç, moderatore në një program televiziv gatimi.

Ajo ka shpallur ndarjen e çiftit të hënën duke fituar vëmendjen e medias.

Ajo shkruan në IG: “Nuk do më mungojë ajo që kemi dhënë, por ajo që nuk mund të jepnim. Me respekt të madh për dashurinë e vërtetë, që ishte aty. Faleminderit Matteo”.

Fotot e fundit në rrjetet sociale i përkasin verës që kaloi ku të dy shfaqen duke kaluar pushimet me të dashuruar se asnjëherë.

Tani thashethemet që qarkullonin se çifti ishte në krizë, konfirmohen na vetë e fejuara e tij Elisa Isoardi që shkruan në Instagram që me Matteo Salvini gjithçka ka mbaruar: ‘Me respekt për dashurinë e madhe dhe të vërtetë që kemi pasur: Faleminderit Matteo”.

Kështu për moderatoren italiane dhe politikanin italian është koha për të ndryshuar faqe, sepse historia e tyre e dashurisë duket se ka mbaruar.

Politikani italian që aktualisht mban postin e Ministrit të brendshëm italian, nga 2003 deri në 2010 ka qenë i martuar me Fabrizia Leluzzin me të cilën ka dy fëmijë, një vajzë dhe një djalë.

Berisha-1-e1539947779680-485x450C_2_articolo_3173087_upiImagepp-1C_2_fotogallery_3092624_0_image-Copy-2-CopyC_2_fotogallery_3092624_2_image-Copy-2C_2_fotogallery_3092624_3_image-CopyC_2_fotogallery_3092624_4_imageC_2_fotogallery_3092624_5_imageC_2_fotogallery_3092624_6_imageC_2_fotogallery_3092624_9_imageC_2_fotogallery_3092624_10_imageelisa-isoardi-matteo-salvini-600x450
Shkruar Nga
More from Redaksia

Juli Krisafi, moderatorja e re e “Pasdite në Top Channel”

Juli Krisafi, spikerja e edicioneve qëndrore prej disa vitesh në “Top Channel”,...
Read More