Erdogan: SHBA e vetmuar në vendimin për njohjen e Jerusalemit

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha sot se SHBA është e vetmuar në vendimin e administratës së presidentit Donald Trump për të njohur Jerusalemin si kryeqytetin e Izraelit.

Ai këtë deklaratë e bëri në prag të nisjes së tij drejt Italisë dhe Vatikanit, ku do të takohet nesër me Papa Francesco me të cilin pritet të diskutojë statusin e Jerusalemit.

Shkruar Nga
More from Revista User

Lea zbulon sekretin për një trup perfekt

Lea Michele ka zbuluar sekretin që qëndron prapa trupit të saj me...
Read More