Dhjetë të vdekur nga përmbytjet në Peru

peru

Të paktën dhjetë persona kanë gjetur vdekjen si rezultat i të reshurave të dendura në Peru.

Autoritetet vendore kanë bërë të ditur se pas stuhisë së fortë që ka vazhduar për tre ditë, përmbytjet dhe rrëshqitjet e dheut kanë shkaktuar vdekjen e të paktën 10 personave.

Shkruar Nga
More from Revista User

6 “dhurata” që fëmijët me të vërtetë kanë nevojë në këto festa

Çfarë duan fëmijët për Krishtlindje ? Por, natyrisht, dhurata. Shumë, aq sa...
Read More