ShowBizz

Dasma Mbretërore: Princi Charles vendos ta shoqërojë Meghan Markle drejt altarit

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:13 - 18/05/18 |
mapo.al

Princi Charles ka vendosur ta shoqërojë Meghan Markle drejt altarit të shtunën, kur ajo do të martohet me djalin e tij, Princin Harry, njoftoi Kesington Palace, sot.


Babai i Meghan,Thomas, nuk është në gjendje për të marrë pjesë në ceremoninë e martesës. E bija dha një deklaratë të enjten ku thoshte se shpresonte që atij t’i jepej mundësia për t’iu përkushtuar shëndetit.


“Zonja Meghan Markle i ka kërkuar Madhërisë së Tij, Princit të Wales që ta shoqërojë atë drejt altarit në Kapelën e Saint George, ditën e dasmës, –  tha në një deklaratë Pallati Kensington, –  dhe Princi i Uellsit është i kënaqur që mund ta mirëpresë znj. Markle në Familjen Mbretërore në këtë mënyrë.”


Nëna e znj. Markle, Doria Ragland, do ta marrë vajzën e saj në dasmë  në Kapelën Saint George në Windsor. Znj. Ragland do të takohet me mbretëreshën për herë të parë në Kështjellën Windsor më pas, e shoqëruar nga Meghan dhe nga Princi Harry. Deri tani ajo i është paraqitur Princit Charles dhe Princit William.


 


Etiketa: , , , , ,

Pas