Carla Bruni, çfarë ngjashmërie me Bella Hadid: ‘Kam një vajzë ilegale’

 Carla Bruni ka marrë pjesë në galanë për bamirësi Fashion For Relief, e organizuar në Cannes nga Naomi Campbell.

Në event kanë qenë prezente modele të djeshme dhe të sotme.

Ish-modelja dhe zonja e parë e Francës ka bërë një selfie së bashku me Bella Hadid dhe e ka postuar në profilin e saj Instagram bashkangjitur me mesazhin: “Kam një vajzë ilegale?”, duke bërë shaka për ngjashmërinë mes saj dhe modeles 21 vjeçare.

<

Trashëgimtarja, modelja, këngëtarja dhe aktorja Carla Bruni është e njohur për romancat e saj dhe për martesën me presidentin francez Nikolas Sarkozi.

E lindur në vitin 1967, gjysmë-franceze gjysmë-italiane Carla Bruni është trashëgimtare e një kompanie italiane të gomave. Nga mosha e hershme paraqitja e saj e mirë e çoi atë për të punuar me modelimin, duke ecur në pistë si një nga modelet më të mira të Evropës.

Gjatë karrierës së saj, ranë në sy marrëdhëniet e saj me disa burra të profilit të lartë francez, të cilat kulmuan me martesën e saj të vitit 2008 me presidentin francez Nikolas Sarkozi.

Karriera e saj nisi me modelimin dhe të kënduarit, më pas Carla Bruni ka qenë një nga femrat më të shikuara në botë si zonja e parë e Francës. Ajo u rrit me të motrën e saj dhe vëllain në një familje të pasur italiane.

Si një modele me famë të madhe, Bruni ka gëzuar një mënyrë jetese luksoze. Ajo udhëtoi në qarqet elitare sociale dhe u shoqeërua me disa prej njerëzve më të famshëm në botë.

C_2_fotogallery_3087999_11_image

 C_2_fotogallery_3087999_8_image

 

 

Shkruar Nga
More from Redaksia

Një djalë për së mbari si Herri Kejn, e kundërta e Nejmarit dhe Kristiano Ronaldos

Harri Kejn i mban premtimet. Anglia e tij ka buzëqeshur pas ndeshjes...
Read More