Arrestohet ish-ylli i La Ligas/ Transportoi 4 ton kokainë në SHBA

Është arrestuar ditën e djeshme si i dyshuar për trafik droge ish-futbollisti Xhon Viafara.

40-vjeçarit i cili në të kaluarën ka qenë pjesë e Sauthemptonit dhe Porsmuthit në Angli si dhe Real Sosiedadit në La Liga, iu vunë prangat në qytetin kolumbian të Kalit, pas një operacioni të DEA-s amerikane me policinë lokale.

Viafara dyshohet se është pjesë e një grupi kriminal, që ka transportuar 4 ton kokainë në SHBA.

Kolumbiani, që dyshohet të jetë anëtar i një karteli lokal të drogës.

40-vjeçari ka luajtur edhe 34 ndeshje me kombëtaren e Kolumbisë, në mes të viteve 2003-2010.

Ai u tërhoq nga futbolli në vitin 2015.

Shkruar Nga
More from Redaksia

Ish-deputetja demokrate akuzon kolegët e PD: Jam e tronditur nga sulmi ndaj Donald Lu

  Ish-deputetja e Partisë Demokratike Albina Deda përmes një postimi në Facebook...
Read More