74 të vdekur pas një sulmi të dyfishtë në Damask

damask

Të paktën 74 shtetas irakianë u vranë dje gjatë sulmit të dyfishtë që goditi Damaskun, njoftoi Ministria irakiane e Punëve të Jashtme.

“Shifrat flasin për 74 të vdekur dhe rreth 100 të plagosur”, deklaroi një zëdhënës i Ministrisë së Jashtme irakiane.

Ai shtoi se bombat kishin si objektiv autobusë që transportonin pelegrinë, ndërsa Observatori Sirian i të Drejtave të Njeriut (OSDH) raportoi edhe praninë e një kamikazi.

Deklarata irakiane akuzon grupet ekstremiste sunite për këtë sulm.

Shkruar Nga
More from Revista User

As Liam as Big Basta, Vesa me fjalët më të ëmbla për dashurinë më të madhe të saj

Prej disa kohësh larg njëri-tjetrit, tashmë Vesa Luma dhe Big Basta po...
Read More