10 aktorët më të pasur në botë

Aktorët, kryesisht ata amerikanë, paguhen deri në disa miliona dollarë për një rol.

Falë talentit të tyre në aktrim ata kanë futur miliona dollarë në xhepat e tyre.

Por aktrimi nuk ka qenë e vetmja fushë nga i kanë gjeneruar të ardhurat këta aktorë.

Shumë prej tyre kanë ditur që të bëjnë investimet e duhur në kohën e duhur, duke krijuar edhe një perandori të vetën.

Më poshtë janë 10 aktorët më të pasur në botë:

1-Jerry Seinfeld: Pasuria e tij llogarit 820 millionë dollarë
 
 
 
Shkruar Nga
More from Redaksia

Vetingu i Ramës në politikë, refuzimi i Xhafës dhe e ardhmja e pasurive të politikanëve…

  U deshën tre vjet debat që vetingu në drejtësi të fillojë...
Read More