Zjarr në kopshtin zoologjik të Londrës

Zjarri e ka përfshi sot kopshtin zoologjik të Londrës, ku përveç dëmeve të mëdha, kanë mbetur të lënduar edhe disa persona.

Siç raporton BBC, nga zjarri kanë pësuare dhe disa kafshë të kopshtit.

Rreth 70 zjarrfikës janë ballafaquar me zjarrin, i cili besohet se është përhapur nga një dyqan, por nuk dihen shkaqet e shpërthimit të tij.

Një person u dërgua në spital dhe tetë të tjerëve iu dha ndihma e parë në vendngjarje.

Kopshti i zoologjik ka qëndruar i mbyllur sot, por do të rihapte të nesër.

Shkruar Nga
More from Revista User

Vrasja e Artan Cukut/ Policia ka informata të rendësishme, por jo të dhëna të sakta

Kur ka kaluar rreth një muaj nga vrasja e ish drejtorit të...
Read More