Zgjidhet misteri, Mavis Wanczyk, 53 vjeç, fitoi çmimin e dytë më të madh në historinë e Powerball

Gruaja e Massachusetts, e cila fitoi çmimin e dytë më të madh në historinë e Powerball, $758.7Milion, është një punëtore spitalore dhe nënë e dy fëmijëve, zbuloi ajo në një konferencë shtypi të enjten.

Mavis Wanczyk, 53 vjeç, tha se ishte në punë në Qendrën Mjekësore të Chicopee kur mësoi për pasuri të saj të sapokrijuar.

“Thirra dhe u thashë se nuk do të kthehesha”, tha ajo, duke qeshur.

Wanczyk tha se ajo është “e frikësuar” dhe ende nuk mund të besojë se është e vërtetë. Gjëja e parë që ajo dëshiron të bëjë është “vetëm të rri duarkryq dhe të relaksohem”, tha ajo. “Kam pasur një ëndërr të tillë dhe erdhi herët.”

Wanczyk ka një vajzë 31-vjeçare dhe një djalë 26-vjeçar, tha ajo. Ajo nuk mendoi dy herë që të dilte përpara si fituesi aq shpejt, tha ajo. “Gjithmonë kam dashur ta bëj këtë,” tha ajo. “Doja ta bëja dhe kështu të gjithë do të më linin vetëm”.

Para se të bëhej një milionere, shumë herë, Wanczyk tha se do të “merrte përsipër” me atë pasuri që kishte.

“Unë kam qenë në rregull, nuk do të them se unë kam qenë personi më i pasur në botë, nuk do të them se unë jam personi më i varfër në botë”.

Wanczyk nuk ka plane për blerjen e një veture sportive luksoze ende. Ajo sapo bleu një makinë të re në shtatorin e kaluar dhe ajo tha se planifikon “ta paguajë atë.”

Kur u pyetën se çfarë do të bëjë sonte për të festuar, Wanczyk shaka, “Unë jam duke shkuar për t’i fshehur në shtratin tim. Unë mendoj se kjo është një përgjigje e mirë.”

 

Shkruar Nga
More from Redaksia

Stresi: Jam përdorues droge, nuk merrem me shitjen e saj

Këngëtari i njohur, Stresi, i kapur duke konsumuar kokainë në një lokal,...
Read More