Zbulohet emri i biznesmenit që iu shkatërrua makina me tritol në Vlorë

Tritol një automjeti në Vlorë. Ngjarja e ndodhur në lagjen ‘10 korriku’ të qytetit të Vlorës, rreth orës 02:10 minuta. Automjeti tip ‘Audi A 2’ me targa AA 537 GL ishte i parkuar pranë banesës së shtetasit Sokrat Beqiri, i cili është dhe pronar i automjetit.

Sasia e lëndës eksplozive, tritol ishte vendosur në pjesën e përparme të automjetit duke e dëmtuar thuajse plotësisht. Mësohet se Sokrat Beqiri 64 vjeç, është me profesion elektricist në qytetin e Vlorës dhe ka një biznes privat të tij.

Policia nuk konfirmon ende shkaqet e vënies së tritolit, ndërsa është duke u punuar për identifikimin e autorëve.

64-vjeçari ka dhënë dhe dëshminë e tij ne polici, ndërsa burime nga blutë e Vlorës konfirmojnë se ky i fundit ka deklaruar se nuk ka konflikte me persona të tjerë që mund të kenë çuar në vendosjen e lëndës eksplozive.

Ngjarja është regjistruar në një zonë, ku mungon ndriçimi, ndërsa mungesa në zonë edhe te ndonjë subjekti me kamera sigurie vështirëson ndjeshëm identifikimin e autorëve.

Shkruar Nga
More from Revista User

Shitja me pakicë në eurozonë bie 0,3 për qind në korrik

Shitja me pakicë në eurozonë në korrik të këtij viti ka shënuar...
Read More