Vritet djali 15-vjeçar i aktorit shqiptar në Kanada

vrasja-kanada-933x445
Një ngjarje tragjike ka ndodhur në familjen e aktorit shqiptar Shkëlqim Daja, i njohur për disa intepretime në filmat e socrealizmit gjatë viteve ’80.
Daja, i cili jeton prej shumë vitesh me familjen në Kanada, ka humbur djalin e tij 15–vjeçar, Denisin, mbrëmjen e djeshme.
Opinion.al mëson se djaloshi është vrarë mbrëmë gjatë një feste adoleshentësh, ndërkohë që nuk jepen të tjera të dhëna mbi mënyrën se si ka rrjedhur ngjarja.
Kjo është një goditje shumë e rëndë për prindërit e tij Shkëlqimin dhe Karmelën, edhe për faktin që Denisi ishte djali i tyre i vetëm.
Ndërkohë që ngushëllime të shumta familja ka marrë edhe nga bashkëatdhetarët që jetojnë në Shqipëri.
denisi-daja
Shkruar Nga
More from Revista User

Rreth 500 ushtarë të vetëvrarë në Ukrainë

Qindra ushtarë ukrainas kanë kryer vetëvrasje pasi janë kthyer në shtëpi nga...
Read More